Ką veikti vasarą koronaviruso krizės šešėlyje?

Daugeliui jaunų žmonių teko atsisakyti savo vasaros planų dėl pasaulinės pandemijos. Trumpalaikiai vasaros darbai užsienio kurortuose, tarptautinė savanorystė, kelionės po įvairius pasaulio kampelius – šią vasarą to tikrai neveiksime. Tačiau neverta nukabinti nosies, vasaros tikrai nereikės praleisti rymant prie lango. „Dalinkis vasara“ kampanija jauniems žmonės siūlo tokias vasaros galimybes, kuriomis galima pasinaudoti nekertant šalies sienų arba net neišeinant iš namų. „Dalinkis vasara“ – tai kasmet Eurodesk Lietuva organizuojama informacinė kampanija. Akivaizdu, kad 2020 m. vasara bus šiek tiek kitokia, tačiau ji gali atvesti prie dar įdomesnių nuotykių. Šiuo laikotarpiu galima daugiau susikoncentruoti į tobulėjimą karjeros srityje, geresnį savo šalies pažinimą ar pagalbos suteikimą tiems, kuriems labiausia to reikia. Šią vasarą tarptautinė savanorytė persikelia į nuotolinę savanorystę, o vietoje vasaros darbų Kipre, Maltoje ar Ispanijoje siūlysime darbus Lietuvos pajūryje.

 Panašu, kad šią vasarą masiniai renginiai, tokie kaip muzikos festivaliai ar bėgimai, nevyks. Tad ir savanorystė juose bus negalima. Tačiau tai puikus priminti jauniems žmonėms apie galimybes savanoriauti įvairiose jaunimo ir visuomeninėse organizacijose. „Dabar kalbėti apie vasaros planus man atrodo svarbiau, nei atrodė prieš metus ar dvejus. Po mėnesio tarp keturių sienų ir su minimaliu socialiniu kontaktu, be jokių garantijų, kada viskas baigsis, tikrai gali apimti niūrios nuotaikos. O planuoti savo vasarą šiandien gali tapti priežastimi peržengti savo komforto ribas ir išbandyti tai, ko niekada nedarei. Nors ir be kelionių į užsienį, be festivalių ir masinių sporto renginių – vasara vis tiek ateis. Šios kampanijos metu siekiame, kad jaunų žmonių vasara, nepaisant jokių aplinkybių praeitų maksimaliai kokybiškai visomis prasmėmis, kad jų patirčių koronaviruso krizė neapribotų“, –teigia jaunimo informacinių paslaugų vadovė Silvija Telksnytė.

„Dalinkis vasara“ kampanijos metu iki pat birželio pabaigos dalinsimės bus dalinamasi vasaros planais. Kiekvienas užsukęs į Eurodesk Lietuva portalą www.žinauviską.lt ar „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrą šiomis temomis ras įdomios ir vertingos informacijos, pasiūlymų ir patarimų. Jeigu iš siūlomų vasaros planų nepavyks išsirinkti, jaunimas raginamas kreiptis į artimiausius Eurodesk Lietuva atstovus ir užduoti jiems klausimus. Atstovai gali padėti susidaryti individualų vasaros planą pagal kiekvieno poreikius.

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. Eurodesk pagrindas yra informacija apie mobilumo galimybes (savanorystė, studijos, stažuotės, darbas, praktikos ir t.t.).