Nuotolinės paskaitos iš geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojančių lietuvių

Balandžio pabaigoje startavęs „Mariaus Jakulio Jason fondo“ (MJJ fondas) projektas #ŽiniosLietuvai tapo platforma geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojantiems ir dirbantiems lietuviams dalintis žiniomis su bendraamžiais Lietuvoje. Kiekvieną savaitę vaizdo pranešimų formatu įvairių studijų studentai, tyrėjai ir atstovai papasakoja apie juos labiausiai įkvepiančias studijų ar tyrimų kryptis, įdomiausias paskaitas, savo darbų turinį, pristato skirtingoms mokslo sritims svarbias mąstymo kryptis.

Pirmoji savo paskaitą apie smegenis ir miegą pristatė Harvardo universitete neuromokslus ir socialinę antropologiją studijuojanti Emilė Radytė. Emilė pernai kartu su kitais 24 akademiniais pasiekimais pasižymėjusiais kolegomis buvo oficialiai priimta į Harvardo universiteto Phi Beta Kappa draugiją – seniausią, prestižiškiausią ir itin gerbiamą akademinę bendruomenę JAV. Jos paskaitą galite peržiūrėti čia.

Ingrida Olendraite – Kembridžo universiteto doktorantė, virusologė ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) molekulinės biologijos alumnė dalinosi savo žiniomis ir patirtimi apie įvairias virusų rūšis, atsakė į klausimus, kas juos platina ir kodėl jau po 10 metų Lietuvoje galime sulaukti Maliarinių uodų! Bet svarbiausia – ką galime padaryti, kad taip neatsitiktų! Jos paskaitą rasite čia.

Iš viso šiais metais #ŽiniosLietuvai planuojama 30 trumpų interaktyvių paskaitų. Projekto metu bus galimybė ne tik pasiklausyti pranešimų, bet ir užduoti dominančius klausimus bei tiesiogiai pabendrauti su pranešėjais. Norintieji patys pasiūlyti pranešėją – užsienyje studijuojantį draugą, kviečiami rašyti MJJ fondui.

Nauja paskaita vis kita tema – kiekvieną ketvirtadienį: www.mjjfondas.lt/naujienos/zinios-lietuvai/.

Nuotraukoje – Ingrida Olendraitė, Kembridžo universiteto doktorantė, virusologė ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) molekulinės biologijos alumnė.