Stovykloje „Profesijų pasaulyje“ – pažintys su skautais, kinologais ir karatė meistrėmis

Dvi turiningomis veiklomis užpildytos dienos, praleistos bendraamžių apsuptyje, ir puokštė pačių geriausių emocijų – tokį patirčių bagažą išsivežė mokiniai iš stovyklos „Profesijų pasaulyje“, vykusios rugsėjo 20-21 dienomis Vilniuje.

Daugkartinė Pasaulio ir Europos karate čempionė Margarita Čiuplytė ir daugkartinė Lietuvos ir Europos kiokušin karatė vaikų, jaunučių, jaunių ir suaugusiųjų varžybų prizininkė ir čempionė Diana Balsytė pažindino mokinius su karatė sportu bei sporto trenerio profesija.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai stovyklos dalyviams pristatė kinologo profesiją, o į savo paskaitą atsivedė ir keturkojų, kurie klusniai atlikdavo kinologo komandas.

Besidomintiems aktyviu laisvalaikiu gamtoje ir žygiais šioje stovykloje pavyko iš arčiau susipažinti su skautiškomis veiklomis. „Kernavės tunto skautai neskautams“ viršininkas, skautas vytis Vytautas Rukštelė užsiėmime ne tik teoriškai, bet ir praktiškai leido mokiniams įsijausti į skauto kailį.

 

Meno ir pramogų gerbėjams nuobodžiauti taip pat neteko – apie retai linksniuojamą, bet labai svarbią profesiją –  kino garso režisieriaus –  pasakojo ir edukacinį užsiėmimą „Triukšmų įgarsinimas kino filmuose“ vedė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus muziejininkas, kino garso režisierius Vidmantas Kazlauskas.

Tinklaraščio „Manomuzika.lt“ bendraautorius Ignas Bautrėnas vaikams suteikė progą į žurnalisto-tinklaraštininko profesiją pažvelgti giliau bei pristatė šiais laikais ypač išpopuliarėjusią diskžokėjaus profesiją.

Ko gero, daugiausia stovykloje dalyvavusių mokinių dėmesio ir susidomėjimo sulaukė virtualios realybės žaidimų pramoga – užsidėjus VR akinius buvo galima įsijausti į tokias ekstremalias profesijas kaip alpinistas, automechanikas, astronomas, boksininkas, dalininkas, slidininkas, lenktynininkas ar lėktuvo pilotas.  

 

Šaltinis: ww.etwinning.lt