Naujos profesijų tendencijos: nuo darbo internete iki tvarių verslų

Kiek pasaulyje egzistuoja profesijų? Kaip profesijos susijusios viena su kita? Kaip galima sukurti naują profesiją? Ar visada tos pačios profesijos atstovai dirba identišką darbą? Kaip nuo žmogaus asmeniškų polinkių ir pomėgių priklauso tai, ką jis/ji veiks, dirbs ar kurs?

Atsakymų į šiuos ir dar daugiau klausimų visą vasarą ieškojo technologijų temomis besidomintis žurnalistas, istorijų kūrėjas Lukas Keraitis. Lukas pasirinko tendencijas, kurios šiuo metu aktualiausios jaunimo tarpe, pavyzdžiui, youtube turinys, darbas nuotoliniu būdu arba tvarumo, ekologijos ir verslo dermė bei surado begalę iš šių aktualijų susiformavusių profesijų atstovų.

Viso to rezultatas – trys naujos „Karjeros kodo“ laidos apie inovatyvias, netikėtas, stebinančias, bet nuoširdumu paperkančias profesijas ir jų atstovus bei atstoves!

Pirmąją laidą jau dabar rasite „Karjeros kodo“ youtube kanale. Joje apie savo darbą pasakoja trys virtualiai dirbantys skirtingų profesijų atstovai:

• Srauto transliuotojas Pavelas Timofejevas („Sponsorius“)

• Virtuali asistentė Miglė Gudavičiūtė-Kapoor

• Etiškas hakeris Vytautas Paulikas

 Visas laidas žiūrėkite „Karjeros kodo“ Youtube kanale.

Lukas Keraitis – laisvai samdomas technologijų, mokslo ir internetinio pasaulio komunikuotojas. Lukas veda Žinių radijo laidą „Skaitmeniniai Horizontai“, rengia 15min.lt tinklalaidę „Technotronika" bei rengia reportažus LRT Plius laidai „Mokslo sriuba“. Lukas moderuoja įvairias diskusijas, rašo straipsnius ir veda su inovacijomis susijusias konferencijas. Groja muzikos grupėje „Abudu“.

Nuotraukos autorė – Rasa Ungurė.