Nauja metodinė priemonė karjeros ugdymui

Nauja metodinė priemonė karjeros ugdymui

Švietimo mainų paramos fondas kartu su kitomis institucijomis parengė metodinę priemonę, skirtą bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams-karjeros konsultantams, dirbantiems su 9-12 klasių mokiniais.

Leidinyje pateikta informacija padės mokytojams-karjeros specialistams pamokų bei individualių konsultacijų metu pritaikyti Lietuvos institucijų sukurtas priemones, kurios padės mokiniams sužinoti objektyvią ir aktualią informaciją apie tolimesnes karjeros galimybes:

  • „Euroguidance“ interaktyvi priemonė „Mobilumo gidas“ ir savęs pažinimo bei profesijos pasirinkimo testai leis mokiniams patiems geriau pažinti save bei sužinoti apie tarptautinio mobilumo galimybes.
  • „Europass“ pasiūlys būdus, kaip kitaip su mokiniais kalbėti apie gyvenimo aprašymo rengimą bei pateiks idėjų, kaip CV rengimo tema gali būti integruota į įvairias pamokas.
  • Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) informacija padės suprasti, kuo skiriasi Lietuvos studijų programų kokybė, kaip studijų programų kokybę galima palyginti.
  • Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) įrankis suteiks objektyvios informacijos apie atlyginimą ir darbo pozicijas, baigus tam tikrą mokymo ar studijų programą.
  • Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) įrankiais pasinaudoję mokiniai galės rasti kokybišką savanorystės vietą Lietuvoje ar užsienyje.
  • Lietuvos karjeros specialistų asociacija (LKSA) pristatys karjeros planą.

 

Leidinyje prie kiekvienos priemonės pristatymo pateikiamos idėjos, kokias užduotis mokiniams  galima skirti karjeros ugdymo pamokos ar individualios konsultacijos metu.