„Euroguidance“ ambasadorius Dainius Jakučionis: „žmogus kaip stebuklas“

Susipažinkite su nauju projekto „Euroguidance“ ambasadoriumi gydytoju psichoterapeutu Dainiumi Jakučioniu. Artimiausius dvejus metus Dainius Jakučionis aktyviai skaitys paskaitas, rengs konsultacijas, rašys publikacijas ir kitais būdais prisidės prie karjeros specialistų bendruomenės žinių ir kompetencijų turtinimo profesinėje srityje. Apie Dainiaus profesinę veiklą, pomėgius, sąsajas su karjeros ugdymu skaitykite šiame interviu.

Dainiau, pristatykite save „Euroguidance“ puslapio ir karjeros specialistų grupės Facebook‘e sekėjams. Kas Jūs, kur dirbate, ką veikiate, kas Jus įkvepia, ką labiausiai mėgstate veikti laisvalaikiu?

Aš esu gydytojas psichoterapeutas, lektorius ir konsultantas, dirbu privačioje praktikoje. Kasdien konsultuoju pacientus su įvairiomis psichologinėmis problemomis, taip pat vedu mokymus verslo įmonėms ir viešus prieinamus visiems psichologinėmis temomis. Mano profesinėje veikloje mane labiausiai įkvepia žmogaus smegenys ir tai, kokios paslaptys glūdi jose. Man labai įdomu, kaip jos veikia ir kaip būtų galima padėti žmonėms. Laisvalaikiu aš mėgstu skaityti knygas ir leisti laiką gamtoje.

Kuo Jums artima karjeros ugdymo tema? Kaip esate su ja susijęs/susijusi? Kas Jus paskatino ją pasirinkti?

Su karjeros ugdymo tema esu susijęs netiesiogiai, mane labai domina besikeičiančios žmogaus smegenys ir kaip jos priima pasikeitimus žmogaus gyvenime, įtraukiant ir profesijos pokyčius ar pasirinkimus.

Kuo svajojote būti vaikystėje? Kodėl?

Vaikystėje svajojau būti ūkininku, tikriausiai dėl to, kad daug laiko praleisdavau kaime ir vaikščiodavau paskui savo senelį kai jis prižiūrėdavo auginamus naminius gyvulius. Man patikdavo jie, patikdavo su jais kalbėtis, juos glostyti, patikdavo, kad jie mane prisileisdavo.

Kaip manote, kuo galite pasidalinti su žmonėmis, kurie ieško karjeros kelio? Patirtimi – kokia? Žiniomis? Įgūdžiais? Asmenine energija? Tai gali būti bet kas, kas ateina į galvą.

Su žmonėmis galiu pasidalinti savo kompetencijomis apie besikeičiančias žmogaus smegenis ir emocijas / jausmus, kurie kyla ieškant savo kelio. Žinau, kokie jie kyla, nes ir pats turėjau priimti sprendimų keičiant profesiją, bei susiduriu su savo pacientų patiriamais iššūkiais karjeros srityje.

Ar per jūsų karjerą teko būti įkvepiančių karjeros transformacijų liudininku? Kokie jie? Ar galite papasakoti bent vieną tokią istoriją?

Teko ir tikriausiai ne vieną. Rasa Jusionytė iš žurnalų leidybos perėjo prie asmeninio verslo ugdyti kitas moteris įvairiomis temomis, sukurdama platformą, kur jos gali dalintis savo patirtimi ir iššūkiais. Programuotojas, kuris taip mylėjo audio knygas, kad galiausiai įkūrė įmonę prekiaujančia audio knygomis Lietuvoje. Gydytoja, kurios hobis buvo veido priežiūros produktai, pavertė jį savo pagrindine veikla ir tuo labai džiaugiasi.

Kaip manote, kodėl vieni žmonės lengvai randa savo profesinį kelią, o kitiems reikia gerai jo paieškoti, kartais ir ne vienerius metus?

Manau, kad tai priklauso nuo žmogaus tikėjimo ir drąsos. Dauguma žmonių bijo kažką keisti ir tada pasilieka arba net nebando ieškoti kas patinka. Kitas dalykas, kad kartais žmonės painioja tai, kas yra jų profesinis kelias su sunkumu, jie galvoja, kad viskas turėtų būti lengva ir kai atsiranda sunkumų, tada jie sprendžia, kad tai nėra jų kelias. Dažnai tai būna tik todėl, kad žmogus dar nėra įgijęs pakankamai kompetencijų, kad galėtų tikrai gerai dirbti.

Koks Jūsų mėgstamiausias posakis? 

Žmogus kaip stebuklas. Šį posakį prieš daug metų pasakė vienas draugas ir man prilipo, tad dabar tai vienas iš mano mėgstamų posakių.