Žaidimo tikslas– padėti žaidėjams identifikuoti savo poreikius ir atsakant į klausymus nuvesti žaidėją prie jį atitinkančios profesijų grupės.

Žaidimo taisyklės

Žaidimą gali žaisti nuo 1 iki 30 žmonių vienu metu. Žaidėjai žaidimą pradeda stalo dydžio žaidimo viduryje. Kiekvienas dalyvis pasirenka jam patinkančios spalvos figūrėlę. Žaidėjams užduodamas klausimas ir galimi atsakymo variantai. Vadovaujantis atsakymais žaidėjai pajuda į nurodytas žaidimo lentoje stoteles. Žaidėjas turi pasirinkti jam labiausiai patinkantį atsakymą. Jei žaidėjas dvejoja ir nežino ką pasirinkti – jis gali užduoti klausimą kortelės skaitytojui prašydamas pateikti atsakymus iliustruojančias situacijas. Žaidėjas negali eiti atgal, tačiau jei jis negali apsispręsti – žaidėjas gali likti tame langelyje kur stovėjo prieš tai. Žaidimo pabaigoje žaidėjas turi atidengti specialybę slepiančią kortelę ir sužinoti kur jį nuvedė atsakymai. Žaidėjas baigęs žaidimą pasiima lankstinuką, kuriame pateikiama jo pasirinktos specialybių srities studijų programos ir konkursinio stojamojo balo struktūra.

Žaidimo metodika

Atsakymai į klausimus žaidėjus turi atvesti prie skirtingų specialybių grupių – humanitarinių, socialinių, techninių ir pan. Atsakius į pirmąją dalį klausimų dalyviai susitinka bendruose minėtų grupių laukuose. Tuomet pateikiamas šio lauko apibūdinimas – kas būdinga minėtos didžiulės grupės profesijoms. Žaidimas tęsiamas toliau užduodant daug specifiškesnius klausimus, kurie vėl išskirtų dalyvius, leistų jiems judėti skirtingais keliais ir vestų prie konkretesnių darbo sričių: pardavimų, logistikos, klientų aptarnavimo, IT ir komunikacijos, inžinerijos, finansų ir apskaitos, gamybos ir pramonės, viešojo maitinimo ir viešbučių, administravimo, rinkodaros ir ryšių su visuomene, statybos ir nekilnojamojo turto, žemės ūkio, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, teisės, energetikos ir kt. Žaidimo pabaigoje žaidėjas atvertęs profesiją slepiančią kortelę gauna lankstinuką, kuris gali paskatinti jį toliau siekti tam tikros profesijos.

Žaidėjo pasiekimai

Žaidėjas geriausiai savo pasiekimus gali įvertinti sužaidęs kelis kartus tą patį žaidimą. Geriausia būtų tai atlikti padarius mėnesio pertrauką. Tuomet žaidėjas galėtų identifikuoti savo pasirinkimo (ne)pastovumą bei taip lengviau pasispręsti kokią specialybę rinktis ateityje.

DAUGIAU METODINĖS MEDŽIAGOS IEŠKOKITE MOKYTOJŲ IR KARJEROS SPECIALISTŲ BIBLIOTEKOJE ADRESU: http://profesijulabirintas.wix.com/biblioteka