Projektą įgyvendina  Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai
Projekto laikotarpis  2015 m. balandžio mėn. - rugsėjo mėn.
Projekto kontaktinis asmuo: Simona Švoilaitė, el.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie projektą  skaitykite internete: www.zur.lt, www.facebook.com/zemesukiorumai

Projekto tikslas

Projekto tikslas supažindinti kaimo jaunimą su žemės ūkio sektoriaus specialybėmis, jų perspektyva ir karjeros planavimo galimybėmis. Taip pat šiuo projektu siekiama ne tik parodyti, jog žemdirbiškos specialybės turi puikias tarptautinio mobilumo galimybes, bet ir didinti švietimo paslaugų atitiktį darbo rinkos poreikiams.

Projekto veiklos

Kuriama metodinė video priemonė "Karjeros planavimas žemės ūkyje". Video medžiagoje bus trumpai apžvelgta žemės ūkio sektoriaus padėtis ir perspektyvos Lietuvoje, didžiausias dėmesys bus atkreipiamas į profesinį orientavimą, žemės ūkio sektoriaus profesijų patrauklumo didinimą ir jaunimo motyvavimą rinktis kaimui reikalingas profesijas. Metodinėje video priemonėje patraukliai bus pateikiamos didžiausią paklausą turinčios žemės ūkio specialybės, jų turinys, mokymosi galimybės, įgyjami gebėjimai ir pan. Pristatant ūkius, turinčius Žaliuosius diplomus, bus parodytos realios praktikos vietos moderniuose ūkiuose, o darbdavių atstovai papasakos kokių darbininkų trūksta ir kokie reikalavimai jiems yra keliami.

Planuojami rezultatai

Priemonė „Karjeros planavimas žemės ūkyje“ yra skirta 8-12 klasių mokiniams bei suaugusiems, siekiantiems persikvalifikuoti ir įgyti šiandienos darbo rinkoje reikalingą žemės ūkio profesiją. Numatoma, kad video medžiaga pasieks apie 1700-2300 galutinių vartotojų (per projekto įgyvendinimo laikotarpį). Vėliau šis skaičius didės, nes projektas turi išliekamają vertę ir bus aktualus bent 4-5 metus.Metodinės priemonės pagalba jaunimas susipažins su žemės ūkio sektoriaus profesijomis, jų paklausa bei perspektyva. Jaunam žmogui bus lengviau planuoti savo tolimesnę profesinę karjerą žemės ūkyje, jis įgis žinių apie galimas praktikos ir kvalifikacijos tobulinimo vietas moderniuose ūkiuose ir veikiančiuose sektoriniuose mokymo centruose. Projekto dėka bus ugdomas kaimo jaunimo pasitikėjimas savimi ir tikėjimas karjeros galimybėmis kaime. Infomacijos apie mobilumo galimybes sklaida padidins kaimo jaunimo judėjimą ne tik šalies, bet ir tarptautiniu lygiu.

Rezultatai:
Straipsnis iš laikraščio