Projektą įgyvendina  Kauno taikomosios dailės mokykla
Projekto laikotarpis  2015 m. balandžio mėn. – 2015 m. spalio mėn.
Projekto kontaktinis asmuo: Raminta Gavėnavičienė,
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie projektą  skaitykite internete: www.tdm.kaunas.lm.lt/

Projekto tikslas - parengti metodinę priemonę, skirtą profesiniam orientavimui. Priemonės formatas – katalogas. Projekto tikslinė grupė – 8-12 klasių mokiniai bei jauni bedarbiai.

Projekto veiklos
Pagrindinės projekto veiklos yra dvi: tai metodinės priemonės (katalogo) sukūrimas bei sklaidos renginiai spaudoje, radijuje, internete, Litexpo parodoje „Mokykla", Kauno teritorinėje darbo biržoje be to 20 sklaidos renginių bus vykdomi kaimo vietovėse esaniose mokyklose. Šių veiklų metu bus viešinamas sukurtas produktas.

Rezultatai
Sukurtas katalogas bus naudingas tuo, jog prisidės prie profesinio mokymo populiarinimo, skatins asmenis rinktis šiuo metu rinkoje paklausias specialybes, padės pasirinkti tinkamą specialybę, parodys mokymosi ir darbo bendrumą. Katalogas pagerins karjeros specialistų darbą, nes jie turės vaizdinę priemonę, iliustruojančią skirtingas specialybes, galimas darbo vietas. Taip pat kataloge profesinio orientavimo specialistai ras psichologinius bei profesinio orientavimo testus, kurie padės asmenims tinkamai pasirinkti specialybę. Sukurta metodinė priemonė didins bendradarbiavimą tarp profesinio mokymo bei darbo rinkos sektoriaus – supaprastins darbuotojų pasirinkimo ir siūlymo procesą. Šis katalogas bus naudingas ne tik profesinio orientavimo specialistams, tačiau ir numatytoms tikslinėms grupėms – tokiu būdu mokiniai ir jauni ilgalaikiai bedarbiai viename leidinyje matys profesinio mokymo įstaigų, kurios siūlo įvairias specialybes, sąrašą bei galės susipažinti su įmonėmis, kurios bendradarbiauja su profesinio mokymo įstaigomis, ir siūlo įsidarbinimo galimybes po profesijos įgijimo. Informacija apie mobilumo galimybes taip pat bus pristatyta šiame kataloge. Tokiu būdu asmenims, norintiems įgyti profesinį mokymą, bus suteikta galimybė ne tik pasirinkti specialybę, bet ir mokyklą pagal regioną ar kitą kriterijų. Iki šiol nebuvo sukurta nė vieno sistemingo profesinių mokymo įstaigų katalogo, kuriame būtų pateikta informacija  vien tik apie profesinį mokymą.

Profesinio mokymo institucijų ir darbdavių katalogas  „Paklausi specialybė = sėkminga karjera“

Rezultatai:

Straipsnis iš laikraščio I

Straipsnis iš laikraščio II

Straipsnis iš interneto I

„Paklausi specialybė = sėkminga karjera“ KATALOGAS