Projektą įgyvendina  Kauno J.Urbšio katalikiška vidurinė mokykla

Projekto laikotarpis  2015 m. kovo - spalio mėn.

Projekto kontaktinis asmuo Kristina Žilienė, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel.: +37061488361

Apie projektą  skaitykite internete: http://urbsys.kaunas.lm.lt/

Projekto tikslas  

Ugdant vaikų ir jaunimo lyderystę, verslumą bei karjerai ir darbo rinkai reikalingus įgūdžius, didelę įtaką turi šeima – tėvai. Kaip rodo tyrimai, šeima turi lemiamą įtaką (80 proc.) formuojant įvairius vaikų gebėjimus. Todėl šiame projekte pagrindinės veiklos skiriamos būtent mokinių tėvams. Projekto veiklomis siekiama paskatinti vaikų dialogą su tėvais ieškant realių ir naudingų atsakymų į klausimą, kaip tėvai gali padėti vaikui karjeros (t.y., savo gyvenimo kelio, pašaukimo) pasirinkimo procese ir kokiu būdu tėvai gali prisidėti prie vaikų ir jaunimo lyderystės ir karjeros valdymo gebėjimų stiprinimo, taip pat padėti jiems geriau susipažinti su tarptautinio mobilumo galimybėmis, Europass dokumentais, ES skaidrumo, perkėlimo ir pripažinimo nauda karjeros planavimo procese.

Projekto veiklos

Projekto metu organizuojami įvairūs renginiai: tėvų, vaikų ir švietimo darbuotojų diskusija, šeimų diena, užsiėmimų ciklas tėvams, taip pat baigiamoji konferencija švietimo darbuotojams (iš viso 4 renginiai). Parengiama metodinė priemonė tėvams, norintiems savarankiškai sustiprinti savo kompetencijas ugdant vaikų/jaunuolių lyderystės ir karjeros valdymo gebėjimus, geriau pažįstant tarptautinio mobilumo galimybes. Šia metodine priemone galės naudotis ir švietimo darbuotojai. Planuojama, kad projekto renginiuose dalyvaus apie 60 tėvų, 40 moksleivių ir 90 švietimo darbuotojų.

Rezultatai

Tiesioginė ilagalaikė nauda, kurią gaus moksleivių tėvai ir patys moksleiviai bus susijusi su jų nuostatų, sąmoningumo ir požiūrio pokyčiais bei suvokimu, kad tėvai privalo aktyviai dalyvauti vaiko karjeros planavimo procese, išmoks geriau atsirinkti būtent jiems tinkamą informaciją visoje informacijos gausoje, daugiau sužinos apie tarptautinio mobilumo teikiamas galimybes. Metodinė priemonė bus bazinis efektyvaus ir veiksmingo darbo su tėvais metodinis instrumentas švietimo įstaigoms, kurio dėka ilgalaikėje perspektyvoje sustiprės švietimo darbuotojų gebėjimai įtraukti tėvus į moksleivių karjeros gebėjimų stiprinimo procesus.

Leidinys tėvams "Patarti negalima. Pasitikėti (Tėvams apie vaikus ir jų sprendimus)"

Straipsnis iš interneto