Projektą įgyvendina  Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Projekto laikotarpis  2015 m. rugpjūčio - spalio mėn.

Projekto kontaktinis asmuo Snieguolė Jandalovienė, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel.: +370 672 01794

Apie projektą  skaitykite internete: www.kjpg.lt; www.moksleiviai.lt; www.svietimas.kretinga.lm.lt; www.psckretingos.lt; www.karjerakretinga.lt

Projekto tikslas 

KARJERA'15 - profesinio orientavimo renginys Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Telšių, Plungės, Skuodo, Neringos, Šilutės ir daugelio kitų pajūrio regiono savivaldybių mokiniams bei mokytojams. Pagrindiniai projekto tikslai - supažindinti mokinius su Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studijų programomis, skleisti informaciją apie tarptautinio mobilumo galimybes, Europass dokumentų nauda karjeros planavimo procese, stiprinti jaunų žmonių verslumą ir lyderystę, ugdyti karjeros valdymo įgudžius, supažindinti pedagogus su tinkamais mokinių profesinio orientavimo metodais, skatinti jaunų žmonių iniciatyvumą ir bendradarbiavimą.

Projekto veiklos

Projekto dalyviai - apie 1500 pajūrio regiono vyresniųjų klasių moksleivių bei 60 Kretingos rajono pedagogų, taip pat niekur nedirbantis ir nesimokantis Kretingos jaunimas. Projektas susideda iš 4 pagrindinių veiklų: savanorių parengimo mokymų, metodinės paskaitos rajono pedagogams, studijų parodos ir karjeros nakties. Projekto vykdymui bus suburta apie 30 savanorių (Kretingos rajono mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai) komanda, kuri užtikrins sklandų projekto vykdymą. Viena iš projekto veiklų yra būtent šios komandos parengimas bei patyriminiai mokymai apie bendradarbiavimą ir iniciatyvumą. Antroji projekto veikla - metodinė paskaita rajono pedagogams. Dviejų valandų paskaitos metu 60 Kretingos rajono pedagogų bus supažindinami su efektyviausiais mokinių profesinio orientavimo būdais. Trečioji projekto veikla - studijų Lietuvoje ir užsienyje paroda. Spalio 23 dieną Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija pavirs į parodų rūmus, nes tądien savo studijų programas pristatys daugiau nei 25 Lietuvos ir užsienio aukštosios mokyklos. Mokiniams bus suteikta galimybė domėtis studijų programomis bei dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Ketvirtoji projekto veikla - karjeros naktis. Net 150 Kretingos rajono moksleivių visą naktį dalyvaus įvairiuose užsiėmimuose, kurie padės jiems lengviau pasirinkti profesiją. Tarp jų ir CV rašymas, interaktyvi paskaita apie verslumą, darbo grupės apie streso valdymą ir kritinį mąstymą bei susitikimas su DJ Radistais bei jų sėkmės istorija.

Planuojami rezultatai

Apie 1500 projekto dalyvių susipažins su studijų programomis, įvairiomis profesijomis, įgys daugybę sėkmingai karjerai reikalingų įgudžių bei padės tvirtą pamatą tolimesniai karjerai. Projekto dalyviai gabės lengviau išsirinkti studijų programą, susidarys savo karjeros planą. Ilgalaikėje perspektyvoje tikimės sumažėjusio mėtymosi tarp studijų programų bei didesnio skaičiaus specialistų, dirbančių pagal įgytą specialybę.

Rezultatai:

Straipsnis iš interneto