Projektą įgyvendina  VšĮ "SOPA"
Projekto laikotarpis  2015 m. balandžio mėn. – 2015 m. spalio mėn.
Projekto kontaktinis asmuo: Aiva Salatkienė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie projektą  skaitykite internete: www.sopa.lt

Projekto tikslas
Projektu siekiama sukurti metodinę priemonę - įrankį, įgalinantį kryptingai ir planingai organizuoti darbo paiešką bei savarankiškai mokantis ugdyti įsidarbinimui reikalingus gebėjimus. Priemonė bus skirta ieškančiajam darbo, neturinčiam bazinių  žinių ir gebėjimų jaunimui, įsiliejančiam į darbo rinką pirmą kartą, vyresnio amžiaus asmenims, iškritusiems iš darbo rinkos ir norintiems į ją grįžti, ilgalaikiams bedarbiams, socialiai pažeidžiamoms grupėms, susiduriančioms su sunkumais integruojantis į darbo rinką ir kt.

Projekto veiklos
Projekto pradžioje surinktos ieškančių darbo asmenų grupės dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu ne tik ugdys darbo paieškai reikalingus gebėjimus, bet ir dalyvaus tiriamojoje veikloje -  bus įvertinami jų poreikiai, fiksuojamas dažniausiai daromos klaidos ieškant darbo, išbandomos įvairios praktinės užduotys, atrenkamos tinkamiausios priemonės savarankiškai darbui. Pagal mokymų metu surinktą medžiagą bus kuriama metodinė priemonė, kurią sudarys aktyvios darbo paieškos vykdymui reikalingų priemonių komplektas: interneto svetainė, pristatanti pagrindinius darbo paieškos etapus, praktiniai įrankiai darbo ieškantiems asmenims (pasiruošimo formos, klausimynai, kontroliniai klausimų lapai ir pan.) ir mokomieji videofilmai. Metodinė priemonė bus visiems prieinama internete, ja galės naudotis tiek savarankiškai ieškantys darbo žmonės visoje Lietuvoje, tiek specialistai, dirbantys su bedarbiais. Svetainė bus palaikoma bei toliau plėtojama ir projektui pasibaigus.Visą metodinę informaciją patalpinus interneto svetainėje, į praktinius užsiėmimus vėl bus kviečiami ieškantys darbo asmenys iš įvairių socialinės atskirties grupių. Mokymų metu projekto dalyviams bus pristatomi bei išbandomi sukurti metodiniai įrankiai.

Planuojami rezultatai
Įgyvendinant projektą  darbo paieškos įgūdžius sustiprins  mažiausiai 100 asmenų iš socialiai pažeidžiamų grupių. Mokymuose dalyvavę asmenys gebės lengviau susirasti darbą ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Kitiems darbo ieškantiems asmenims bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu budu - naudojant pateiktą medžiagą naujai sukurtoje svetainėje, kuri padės sisteminiu būdu atsakyti į svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria kiekvienas bedarbis: kur ir kaip ieškoti darbo, kaip išsiskirti iš kitų kandidatų, kaip atkreipti į save dėmesį, kokių klaidų vengti.

Rezultatai:

www.misija-darbas.lt

Straipsnis iš interneto I

Straipsnis iš interneto II

Straipsnis iš interneto III

Straipsnis iš interneto IV

Straipsnis iš interneto V

Straipsnis iš interneto VI

Straipsnis iš interneto VII

Straipsnis iš interneto VIII

Straipsnis iš interneto IX

Straipsnis iš interneto X

Straipsnis iš interneto XI