Projektą įgyvendina  JM Group
Projekto laikotarpis  2015 m. gegužės mėn. – 2015 m. spalio mėn.
Projekto kontaktinis asmuo: Agnė Bružaitė, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Apie projektą  skaitykite internete: www.firsty.lt

Projekto tikslas
Projektas orientuotas į informacijos apie tarptautinį mobilumą, karjeros planavimo procesą ir mokymosi visą gyvenimą naudą skleidimą. Projektu siekiama prisidėti prie efektyvesnio jaunimo integravimosi į darbo rinką, todėl projekto „Būk Firsty!“ tikslas - motyvuoti jaunimą aktyviau kurti savo karjerą, mažinti atskirtį tarp jauno, darbo ieškančio asmens lūkesčių ir darbdavio galimybių, skatinti jaunimą nuolat tobulinti asmeninius bei profesinius įgūdžius, raginti semtis praktikos ne tik Lietuvoje, bet ir plėsti profesinį akiratį užsienyje.

Projekto tikslinė grupė – jauni asmenys (14 – 29 m.).

Projekto veiklos
Projektas „Būk Firsty!“ vyks gegužės – spalio mėnesiais. Pagrindinė projekto veikla - vasaros paskaitų ciklo organizavimas. Paskaitų tikslas – suteikti jaunimui kuo įvairiapusiškesnę informaciją, reikalingą sėkmingos karjeros pradžiai, bei motyvuoti juos imtis realių veiksmų. Šiam tikslui pasiekti atrinktos atitinkamos temos apie karjeros planavimą, tarptautinio mobilumo galimybes, mokymosi visą gyvenimą naudą, streso valdymą, verslo etiketą, CV rašymą ir pasirengimą darbo paieškoms, kūrybiškumo ir pasitikėjimo savimi ugdymą.

Gegužę prasidės norinčių dalyvauti projekte registracija. Nuo birželio startuos vasaros paskaitų ciklas. Viso projekto metu bus skleidžiama informacija apie atskiras profesijas: platinami vaizdo pranešimai, publikuojami informaciniai straipsniai apie konkrečias profesijas bei profesinės patirties įgijimo galimybes: kaip pasinaudoti Erasmus+ pasiūlymais, kaip stažuotis užsienyje, kokia yra tarptautinio mobilumo nauda, kur semtis žinių ir įgūdžių. Taip pat šiuo projektu siekiama surinkti duomenis apie jaunimo lūkesčius ieškomam darbui. Surinkti duomenys bus apdoroti ir viešai skelbiami projekto pabaigoje.

Projekte kviečiami dalyvauti visi jauni asmenys (14 – 29 m.), kurie nori praplėsti žinias apie karjeros galimybes, o tada imtis realių veiksmų. Šis projektas užtikrins, kad kiekvienas asmuo, nepriklausomai nuo jo amžiaus, gyvenamosios vietos, socialinio statuso ar gyvenimo etapo,  galėtų dalyvauti visuose projekto metu organizuojamuose renginiuose. Tai įgyvendinti leis paskaitų filmavimas ir transliavimas tiesiogiai internetu (asmenys, kurie neturės galimybės atvykti į renginį galės paskaitą stebėti iš namų arba peržiūrėti paskaitos įrašą bet kuriu sau patogiu metu). Šis sprendimas padidins profesinio orientavimo paslaugų prieinamumą socialiai pažeidžiamoms grupėms bei kaimo vietovių gyventojams.

Rezultatai
Tikimasi, kad projektas duos pozityvų postūmį jaunimui planuojant savo ateitį, motyvuos labiau siekti karjeros tikslų. Taip pat numatoma galimybė, kad projekto rezultatai gali pastūmėti tęsti projektą ir užsiimti kryptingesne veikla, kuria bus ir toliau sprendžiamos jaunimo problemos ir siekiama sudaryti palankesnes sąlygas formuojantis jauno žmogaus asmenybei bei jo integravimuisi į visuomeninį bei profesinį gyvenimą.

Nuotolinių paskaitų ciklas:

1 paskaita. „Karjeros planavimas: mitai ir ateities prognozės“ (lekt. Kęstutis Mikolajūnas).

https://youtu.be/seJLnYM5HUk

2 paskaita. „Menas pamilti savo darbą“ (lekt. Ineta Stasiulytė)

https://youtu.be/MN8V5N1MURQ

3 paskaita. „Tavo CV – „stand-up comedy“ ar „stand-out story“?“ (lekt. Jūratė Mikaitė)

https://youtu.be/t9UWEjDYoys

4 paskaita. „SAVANORYSTĖ arba NICE TO MEET YOU“ (lekt. Neringa Narsaitė)

https://youtu.be/_CRuNrjTz_s

5 paskaita. „Karjera kaip improvizacija. Nuo ko pradėti?“ (lekt. Gytautas Čilinskas)

https://youtu.be/mxGwk1xPd64

6 paskaita. „Jei stresas degintų kalorijas, būčiau supermodelis“ (lekt. Greta Šiaučiūnaitė)

 https://youtu.be/qKKdBy-lnqA

7 paskaita. „Dėmesio valdymas: josi ant žirgo ar bėgsi paskui jį" (lekt. Andrius Ivanovas)

https://youtu.be/GGHP6VNMHa8